ПОКАЗАННЯ ТА ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ОСТЕОПАТІЇ ТА МАНУАЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ

     Не зважаючи на те, що класичну схему показань та протипоказань до остеопатії та мануальної терапії кожен може знайти в інтернеті,я, все таки,  хочу зазначити деякі їх моменти, виходячи з власного досвіду (і мої пацієнти це можуть підтвердити або заперечити).

В своїй практиці я керуюсь такими критеріями:

  1. В залежності від стану хворого і діагнозу підбираю техніку остеопатії.
  • При інфекційних і гнійних захворюваннях слідкую, в першу чергу, за своєю гігієною і безпекою. Тобто, якщо є ризик зараження, я не проводжу прийом взагалі.
  • При емоційних чи психічних розладах, при сп’янінні пацієнта або коли він перебуває під дією психотропних речовиніт.п. –можу провести лише прості маніпуляції (з вивихами і підвивихами), проте, знову ж таки, слідкуючи за власною безпекою і безпекою пацієнта (щоб він собі нічого не пошкодив і міг дочекатися нормалізації стану).
  • При гострих травмах, як правило, йде класична схема – зупинка кровотечі, знеболення, протизапальні препарати (при наявності), фіксація пошкоджених частин, евакуація.
  • Маленькі діти.

 Робота з цією категорією пацієнтів залежить від їх емоційного стану. З дітьми я стараюсь «домовлятися», домовлятися з їхнім тілом. За допомогою техніки айдвайдінг чи краніосакральної терапії за короткий період можна усунутифункціональні проблеми. Але якщо мої дії якимось чином можуть призвести до плачу, істерик, психологічних травм дитини – у таких випадках я припиняю працювати, адже психологічна травма може мати тяжчі наслідки, ніж проблема, з якою звернувся пацієнт.

Працюючи з дітьми, частину роботи можна доручити батькам, так як дитина їм довіряє.Це,наприклад, вправи для опорно-рухового апарату чи масаж животика при дисфункціях кишечника (здуття, коліки).

  • Вагітні.

Робота з вагітними теж потребує підбору як техніки, так і ділянки тіла, на якій можна відповідну техніку застосовувати. Такі техніки як балансоутримування і м’язево-енергетичні (для спини і шиї) в сидячому чи лежачому положенні дають прекрасний результат без загроз і побічних ефектів протягом усієї вагітності. Айдвайдінг і краніосакральну терапію теж використовую. Звичайно, не варто задіювати ділянку таза і живота, а також використовувати трастові техніки, болючі техніки лікувального масажу чи пресуру тригерів.

  • Травми голови, контузії.У цьому випадку найкраще застосовувати такі методи яккраніосакральна терапія, цигун та дихальні вправи. При капілярних патологіях я ще рекомендую скипидарні ванни. Їх склад можливо підібрати індивідуально. Остеопатія прекрасно усуває напруження в мозкових оболонках, швах черепа, в різних структурах головного та спинного мозку.
  • При забоях внутрішніх органів треба слідкувати, щоб не було внутрішніх кровотеч і розривів. Але зв’язки, що утримують внутрішні органи в підвішеному стані і дають їм мінімальну вагу, мотільність та функціональну рухливість треба діагностувати і регулювати. Для прикладу, спазм протилежних груп зв’язок, що утримують селезінку, може призвести до її розриву. Зафіксовані випадки гепатиту через спазми коронарних зв’язок печінки. У таких випадках я використовую вісцеральну остеопатію.
  • Проблеми хребта і тазу.Робота із функціональними проблемами хребта і тазу залежить від віку пацієнта і самої проблеми. Пацієнтам після 40 років прекрасно підходить постізотонічна релаксація (пасивне розтягнення). Вона, практично, не має побічних ефектів, а, значить, і протипоказань. Звичайно, що біля пухлини або кили із розривом фіброзного кільця проводити мануальну терапію чи остеопатіюне можна. Але при балансоутриманні чи м’язево- енергетичних техніках пацієнт задіює дихання і легке натискання корпусом. При цьому рух в ушкоджених ділянкахмінімальний, навіть менший за побутовий, навантаження йде на дихання, м’язи і зв’язки, але також мінімальне. Якщо усунути дисфункції хребта, усунути болі, нормалізувати тонус зв’язок і кровопостачання, при будь якому діагнозі стан пацієнта покращиться.
  1. Стан після операції, травм, переломів. Після травм звичайно змінюється структура, склад з’єднувальних тканин і їх функції. Часто утворюються плевральні спайки, спайки між листками фасцій, контрактури.Остеопатичні техніки усувають спайки (при тому кількість процедур може бути великою). Техніка рекойл усуває навіть міжплевральні спайки. Мені доводилось бачити як, за допомогою постізометричної релаксації,люди старанно займались для того, щоб усунути контрактури сухожиль після опіків або удару струмом. Так само як і доводилось бачити людей, які, хоча і довго розтягували м’язи після операцій, але поступово відновлювали повний його рух. В мене є знайомі, які у свої 60+ сідають на шпагат. Це є результат їхніх регулярних занять та, безумовно, використання правильно підібраної техніки.

Дуже багато залежить від діагностики і підбору техніки, так само як і від професіоналізму того, хто проводить лікування. Кожна проблема, з якою звертається пацієнт, є індивідуальна. Але якщо є хвороба, то і є метод її лікування. У той же час, пацієнту слід не забувати, що, все таки, основна відповідальність за своє здоров’я лежить на ньому, а це – пошук ефективних і дієвих методів оздоровлення, систематичні заняття, дієта, підтримка психологічного стану і. п.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *